DOĞUMA HAZIRLIK KURSLARI

 

Bir aile olma, bebek sahibi olmak, anne-baba olmak yaşanan en eşsiz tecrübelerdendir. Özellikle bunu ilk kez deneyimleyecek olanlar için ise doğumun bilinmezlikleri bu süreci endişeli bir bekleyiş haline getirebilir. Gebelik, doğum ve sonrasındaki Lohusalık birçok değişikliğin birarada yaşandığı bir dönemdir. Bu dönemlerde hem fizyolojik hem psikolojik birçok değişiklikler olur. Gebenin ve eşinin bu değişikliklere uyum sağlaması, endişelerinden kurtulması, hamileliğin ve doğumun keyfini çıkarması, hamilelik ve doğum günlerini keyifle hatırlaması en büyük amacımız. Bunu başarabilmek hiç de zor değil. Doğuma Hazırlık Kurslarında : Kadının doğasında olan ve ona verilen bu büyük gücü kullanabilmesi, farkındalığının artması, kendi doğumuna sahip çıkması ve sorumluluk alması, hem psikolojik olarak hem de bedenen vücudunu hazırlamasını hedef almakdayız.

Kurslarımıza 20 gebelik haftasını doldurmuş gebeler, eşleri ile birlikte kabul edilmektedir.

Teorik bilgiden çok pratik ve eylenceli bir formattaki bu kurslar 2 şekilde planlanmıştır:

Her ayın ilk pazar günü genellikle 5 ya da 6 çift ile : Doğum eylemi, doğum ağrıları ( ağrı yerine dalga ya da kasılma terimini tercih ediyoruz:) ile başedebilme teknikleri, nefes egzersizleri, gevşeme egzersizleri, baba adaylarının doğumdaki rolü, doğum sonrası anne- bebek bağının hemen kurulması en temel konular.

Her ayın 2. Pazar günü ise Doğum sonrası, lohusalık süreci, bebek banyosu, bebek bakımı konularını içeren Kursların 2. bölümü olmaktadır. 

Ayrıca daha önce bu kurslara katılan gebelere yönelik ücretsiz pekiştirme Kursları ile devamlılık sağlanmaktadır.

Kurslarda Lamaze, Hypnobirthing, Doğal Doğum ve Aktif Doğum Felsefeleri  Ebelerimizin ebelik tecrübeleri ile harmanlanarak anlatılmaktadır.

 

 

 

© 2023 by San Alora

Proudly created with Wix.com

Follow us for more updates

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now